Jazyková příprava

V rámci projektu bylo pořádáno několik druhů vzdělávacích jazykových kurzů oblasti terminologie, čtení a porozumění odborným textům, zpracování přednášky a její prezentace v angličtině. Svým rozsahem největší byly kurzy anglického jazyka, určené pro zaměstnance Zemědělské fakulty a pro vybrané doktorandy. Kurzy byly zaměřeny jednak na odbornou rétoriku, tedy konverzačně s důrazem na odborný jazyk, dále pak na odbornou písemnou stylistiku. Jak rétorická, tak stylistická část sledovaly jeden cíl - posílení odborných vyjadřovacích schopností slovem a písmem. Tyto schopnosti jsou stále více potřebné při publikování výsledků odborné práce a při komunikaci se zahraničními odborníky. Kurzy probíhaly průběžně po celou dobu řešení projektu a bylo proškoleno několik desítek osob.

obr