Statistika

K prohloubení znalostí v oblasti aplikace statistických metod studentů, doktorandů a zaměstnanců ZF JU přispělo několik kurzů, jak správně pracovat s daty v programu Statistica. Při vyhodnocování a prezentaci experimentálních dat je stále významnější jejich kvalitní statistické zpracování. Na Jihočeské univerzitě je pro statistické zpracování dat k dispozici program Statistica. Použití jakéhokoli statistického softwaru bez znalostí základů statistiky jako takové může snadno vést k chybným závěrům. V rámci projektu byly proto uspořádány 3 cykly přednášek zaměřených jak na odbornou statistiku tak i na práci s tímto programem. Bylo proškoleno několik desítek osob z řad zaměstnanců i doktorandů.