Podpora intersektorální mobility

V monitorovacím období byly průběžně plněny výchozí záměry a cíle. Proběhly kontakty a konzultace s hostitelskými pracovišti, zejména na České zemědělské univerzitě v Praze, Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně, Masarykově univerzitě v Brně, ve Výzkumném ústavu živočišné výroby v Praze, Výzkumném ústavu rostlinné výroby v Praze, Botanickém ústavu Akademie věd ČR v Průhonicích, Agrovýzkumu Rapotín a v Národním hřebčínu Kladruby nad Labem. Na Zemědělské fakultě JU byli pracovníci fakulty, jednotlivých kateder a vědeckých týmů a doktoranti detailně seznamováni s možnostmi konat tuzemské stáže a se způsobem jejich financování. Byly vykonány stáže v partnerských vědeckovýzkumných institucích. Stáže proběhly v ENKI Třeboň, ČZU Praha, ÚOCHB Praha, Agrovýzkumu Rapotín, Povodí Vltavy, VÚRV Praha, na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně, Masarykově univerzitě v Brně, v Botanickém ústavu Akademie věd ČR v Průhonicích. Krátkodobé stáže umožnily předání praktických zkušeností pro laboratorní analýzy. Přispěly podstatně ke zvýšení úrovně zpracovávaných doktorských a disertačních prací, a byly rovněž přínosem pro metodický pokrok na školících pracovištích Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.