Nové pojetí řízení výzkumu a vývoje na ZF JU

Byl propagován již vytvořený klíčový dokument o strategii rozvoje ZF JU. V rámci tohoto plánu byly určeny oblasti pro zlepšení činnosti fakulty, na které byla zaměřena pozornost realizačního týmu projektu a zároveň i vedení fakulty. Pro posílení dalšího rozvoje fakulty byla jmenována poradní skupina děkana, která se skládá ze zástupců pedagogů i studentů a která se vyjadřuje k děkanem předkládaným strategickým dokumentům. V hodnoceném období se zaměřila především na modernizaci výukového procesu se zaměřením na zachování kvality výuky, inovaci studijních oborů, předmětů a praxí, rozšíření kombinovaného studia a celoživotního vzdělávání, a k vytvoření podmínek pro studium zahraničních studentů.
Oblast výzkumu byla výrazně orientována na aplikace do výrobní sféry, byla navázána spolupráce s organizacemi v regionu. Byl podpořen rozvoj poradenství a zvýšena propagace a prezentace fakulty. V ekonomické oblasti byly přehodnoceny zdroje a aktiva fakulty a došlo k navázání rozhodování na ekonomické procesy. Do řízení fakulty byla nadále zapracována i filosofie excelence a společenské zodpovědnosti fakulty.
V průběhu počátku 2. poloviny tohoto roku byl na ZF JU proveden nezávislý audit plnění podmínek soutěže o získání "Národní ceny kvality ČR", do které byla fakulta v rámci řešení OPVK zapojena. Po posouzení všech doposud uskutečněných aktivit byla tato cena ZF JU udělena dne 10.11.2011 ve Španělském sále Pražského hradu. Program Národní cena kvality ČR je jedinou soutěží v České republice pořádanou podle mezinárodních kritérií. Národní ceny kvality jsou v celém světě považovány za nejvyšší ocenění, jaké může firma či organizace získat. Jsou udělovány v 80 zemích světa podle stejných principů a pravidel. Prestiž Národních cen kvality vyplývá z jejich komplexnosti a objektivity. Hodnotí se v nich nejen kvalita výrobků či služeb, ale i úroveň managementu, ekonomické výsledky, vztah k životnímu prostředí a společenská odpovědnost firmy. Systém hodnocení umožňuje objektivně porovnat firmy různých oborů a velikostí. Každá společnost, která se programu zúčastní, získá okamžitě přehled o tom, jak si stojí v porovnání s konkurencí, kde jsou její silné stránky a kde naopak zaostává. Management tak získává neocenitelné informace pro zlepšování výsledků. Model zavádí do firem systém a pořádek, zlepšuje přehlednost firmy pro management a odstraňuje řadu hlavních problémů, se kterými se české firmy potýkají.
Zemědělská fakultu JU v Č. Budějovicích byla v tomto roce jediná z resortu vysokých škol a druhá v celé historii, která v této prestižní soutěži uspěla.

obr obr obr ...

Pro posílení dalšího rozvoje fakulty byla jmenována poradní skupina děkana, která se skládá ze zástupců pedagogů i studentů a která se vyjadřuje k děkanem předkládaným strategickým dokumentům. V hodnoceném období se zaměřila především na modernizaci výukového procesu se zaměřením na zachování kvality výuky, inovaci studijních oborů, předmětů a praxí, rozšíření kombinovaného studia a celoživotního vzdělávání, a k vytvoření podmínek pro studium zahraničních studentů.
Průběžně byly vyvíjeny aktivity k podávání projektů zabývajících se hlouběji možnostmi dalšího rozvoje výukových metod a spolupráce s praxí. Byla předjednána smlouva o vzájemné spolupráci s významnými zemědělskými výrobními podniky, např. Agrofertem a.s.