Podpora didaktických a vědecko výzkumných regionálních klastrů

Výuka probíhala přednáškovou formou prostřednictvím lektorů a systémem e-learningu, kdy byl na ZF JU spuštěn systém elektronických publikací, postavený na platformě Moodle.cz. Zájemci z řad magisterských a doktorských studentů a z řad studentů kombinovaného magisterského studia ve vybraných regionech se seznámili se zásadami týmové a individuální výzkumné práce, která jim může být nápomocna v jejich dalším profesionálním růstu. Aktivita připravila pracovníky schopné podílet se na zakládání a činnosti vědeckých a jiných klastrů. Absolventi kurzů se v rámci zvyšování konkurenceschopnosti regionů podíleli na řešení s konkrétními vědeckými výstupy, vytvářejícími předpoklady pro uplatnění chráněných metodických postupů a patentů z oblasti marketingu, kulturologie obchodu, regionalistiky a veřejné správy.